Площа: 449 964 кв. км.
Населення: понад 10 мільйонів(2019 р.)
Столиця: Стокгольм.
Офіційна мова: Шведська
Форма правління: конституційна монархія.
Швеція - це держава Північної Європи, розташована у східній та південній частині Скандинавського півострова. За площею (449 964 км?) Швеція посідає третє місце серед країн Західної Європи та п'яте серед країн усієї Європи. На заході Швеція межує з Норвегією (довжина кордону 1619 км), на північному сході - з Фінляндією (614 км), а зі сходу та півдня її омивають води Балтійського моря та Ботнічної затоки. Загальна довжина кордонів становить 2233 км. На півдні протоки Ересунн, Каттегат і Скагеррак відокремлюють Швецію від Данії. До складу Швеції входять два великі острови в Балтиці — Готланд та Еланд.
Попри розташування у північних широтах, у Швеції помірний клімат, переважно, завдяки Гольфстриму. Північні, західні та східні райони Швеції від атлантичних вітрів захищають Скандинавські гори, тому зими тут щодо Норвегії холодніші, а літо нетривале. Середня температура січня становить приблизно 14 гр C, а в деяких районах до 16 гр C. Влітку середня температура +17 гр C. На південному заході Швеції від Гетеборга до Мальме і на островах в Балтиці кліматичні умови пом'якшуються теплими атлантичними вітрами. Зими тут тепліші, а літо триваліше, але дощове.
У північних частинах переважають тайгові ліси (сосна, ялина, береза, осика), на південь - змішані хвойно-широколистяні, на крайньому півдні - широколистяні (дуб, бук). У північних гірських районах домінує субарктичний клімат. Частина країни розташована за північним полярним колом, де сонце не заходить уночі влітку, а взимку настає полярна ніч. Води Балтійського моря та Ботнічної затоки ще більше пом'якшують клімат у східних частинах.
Для Швеції характерні горбисті моряні ландшафти, підзолисті ґрунти, що відрізняються сильною кам'янистістю, малою потужністю, переважанням піщаних і щебеневих різниць, підвищеною кислотністю, а також хвойні ліси. Орні землі займають 8%. Більшість країни покрита лісами (53 %). Переважають тайгові ліси на підзолистих ґрунтах, що утворюють великі масиви на північ від 60 градусів с. ш. і що складаються головним чином із сосни та ялини, з домішкою берези, осики та інших листяних порід. На південь — змішані хвойно-широколистяні ліси на дерново-підзолистих ґрунтах, а на півострові Сконі — широколистяні ліси з дуба та бука на бурих лісових ґрунтах. На півночі великі території займає тундра зона шведської Лапландії. Берегова лінія сильно порізана і рясніє шхерами та острівними групами. Довжина берегової лінії - 3218 км.
Library Books320.com
Sweden. Set 180015.