Діти люблять гратися, і діти люблять дивитися мультфільми.
Прагнення дитини до гри, закладено в неї природою. У самому ранньому віці дитина грає для того, щоб розвивати елементарні навички та вміння, розвивати мовлення. Стаючи старше для соціалізації (сюжетно-рольові ігри). Зазвичай, у житті, діти обмежені у своїх діях, зате в іграх вони можуть бути ким завгодно і чим завгодно. У дитини працює уява, мислення ... Можна поставити рівність між виразами «діти люблять грати» і «діти люблять вчитися».
Гра дуже важлива і улюблена для дитини - і це наш перший «гачок», на який ми його будемо ловити.
Другий «гачок» - це мультфільми. Всі діти, в усі часи, в усіх країнах не просто люблять, а обожнюють дивитися мультфільми.
І це треба використовувати для вивчення англійської мови. Треба створити ситуацію, коли дитині буде необхідно вчити англійську. Так само необхідно, як необхідно вчити рідну мову. Наше завдання, зробити так, щоб дитина цілком природно вивчала англійську. Дитина не повинна усвідомлювати, що вона вчить другу мову. Вона повинна просто весело проводити час. Їй повинно це подобатися, їй повинно бути цікаво. Все повинно відбуватися так, ніби це його рідна мова - слухає, запам'ятовує, намагається повторити.
На першому гачку утримати дитину досить просто. Мова в іграх не така складна. Навіть в іграх, які спеціально створювалися для вивчення англійської мови дітьми. Вони гарантовано будуть розуміти те, про що кажеться в іграх.
Усі ігри, які ми використовуємо, служать двом цілям - вивченню нових слів і виразів і вихованню витримки – вислухай, подумай, дій. За другою метою хочу, дати маленьке пояснення. Діти дуже нетерплячі. Переважна більшість дитячих ігор має загальний недолік - дитина може перейти до наступного кроку, не дослухавши, що йому говорять, не виконавши до кінця попередню дію. Ми виключаємо цей недолік.
З другим гачком (мультфільми) можуть виникнути складності.
Діти ростуть швидко.
Діти ростуть дуже швидко. Те, що дитина сьогодні дивиться з великим інтересом, через півроку вже такого інтересу не викликає, а через рік він взагалі дивитися цей мультфільм не буде. Тому розуміння мови, має відповідати віку дитини, для якого, англійська мова рідна. Вона може не говорити, як англомовна дитина, але розуміти, що говорять, повинен, як справжній англієць. Якщо ми вирішуємо цю задачу - ДИТИНА БУДЕ ДОБРЕ ЗНАТИ АНГЛІЙСЬКУ і обов'язково заговорить. Тому найважливішою умовою успішного вивчення англійської мови дітьми є
БЕЗПЕРЕРВНІСТЬ.
Дитина повинна рости разом з мультфільмами.Одна наша учениця почала вивчати англійську з 8 місяців. Перше слово, вона сказала англійською 'Balloon'. Подивилася на кульку і сказала 'Balloon'. Десь до 3,5 років вона із задоволенням дивилася мультфільми англійською і практично все розуміла. Потім була річна перерва. Тобто всі мультфільми вона дивилася на рідній мові. Через рік, щоб домогтися інтересу (розуміння) до мультфільмів англійською мовою, потрібно було докласти значних зусиль, включаючи оплату викладача.
Щоб дитина з цікавістю дививилася мультфільм, він повинен відповідати її віку, і вона повинна розуміти, що говорять.
Що не люблять діти? Відповідь теж проста.
Діти не люблять те саме, що не люблять і дорослі. Вони не люблять робити те, що від них вимагають. Але дорослі люди, на відміну від дитини, розуміють слова «Треба», «Необхідно», «Корисно», «Мені це знадобиться в майбутньому».
Не намагайтеся пояснювати дитині, що йому знадобиться знання англійської мови, коли він піде до школи або на роботу - марно.
Тому, де тільки можливо, ми переводимо необхідність що-небудь зробити, в гру.
Наприклад, дитина розкидала іграшки і не хоче їх прибирати. Намагатися змусити її прибрати, досить складна справа. Пограйте з ним - хто швидше збере. Хто більше збере. Через кілька днів - поки я готую тобі їсти, ти збираєш іграшки,ми їмо і йдемо гуляти. Тоді дитина із задоволенням буде збирати іграшки.
На жаль, в деяких питаннях треба проявляти твердість. Наприклад, ми жорстко вимагаємо, щоб оступ дитини до татового або маминого iPod був виключений. Найпростіше це зробити спочатку - не давати, і не показувати, як користуватися. Якщо ж дитина вже бере iPod погратися, намагайтеся поступово його обмежувати, мотивуючи свою відмову - зараз не можу дати, мені повинні зателефонувати / буду ставити на зарядку / зламався, полагодимо завтра. Поступово дитина відучитися брати і просити iPod.
Завантажити цю статтю в PDF -
Download
Читати цю статтю англійською на BabyEnglish.Club -
Read
Завантажити цю статтю в PDF -
Download
Читати цю статтю російською на BabyEnglish.Club -
Read
Завантажити цю статтю в PDF -
Download