Kids19ua.com лого
"Человек должен умирать, как акула, сражаясь до последнего вздоха."
Маорийская пословица.

New Zealand - Нова Зеландія
Географія, міста, пам'ятки, звичаї та традиції, музеї.

Нова Зеландія – карта
Площа: 268 715 кв. км. Населення: 4 793 700 (2017 р.)
Столиця: Веллінгтон.
Офіційна мова: англійська, маорі та новозеландська жестова мова.
Форма правління: Нова Зеландія - унітарна держава, заснована на принципах конституційної монархії (Англія) та парламентської демократії.
Нова Зеландія розташована у південно-західній частині Тихого океану в полінезійському трикутнику в центральному районі півкулі води. Основну територію країни становлять два острови, що мають відповідні назви — острів Південний та острів Північний, які розділені протокою Кука, ширина якої становить 22,5 км. у найвужчому місці. Західне узбережжя островів омивається Тасмановим морем, інші береги — Тихим океаном. Крім двох основних островів, Новій Зеландії належить близько 700 островів значно меншої площі, більшість з яких безлюдні. Найбільшими з них є острів Стюарт, острови Антиподів, острів Окленд, острови Баунті, острови Кемпбелл, архіпелаг Чатем та острови Кермадек. Загальна площа країни складає 268680 кв. км. Це робить її трохи меншою за своїми розмірами, ніж Італія чи Японія, але дещо більше Великобританії. Довжина берегової лінії Нової Зеландії становить 15 134 кілометри.

Клімат Нової Зеландії змінюється від теплого субтропічного на півночі Північного острова до прохолодного помірного на півдні та в центральних регіонах Південного острова; у гірських районах переважає суворий альпійський клімат. Ланцюг високих Південних Альп поділяє країну навпіл і, перегороджуючи шлях переважним західним вітрам, ділить її на дві різні кліматичні зони. Західне узбережжя Південного острова - найвологіша частина країни; східна частина, що знаходиться всього за 100 кілометрів від неї — найсухіша.
Незважаючи на різноманітність природних копалин, промислово розробляються лише родовища газу, нафти, золота, срібла, залізистого пісковика та кам'яного вугілля. Крім перерахованого вище, є великі запаси вапняку і глин (у тому числі і бентонітова глина). Алюміній, титанистий залізняк, сурма, хром, мідь, цинк, марганець, ртуть, вольфрам, платина, важкий шпат та цілий ряд інших корисних копалин часто зустрічаються, але розвідані промислові запаси їх невеликі.
Тривала історична ізоляція та віддаленість від інших континентів створили унікальний та багато в чому неповторний природний світ островів Нової Зеландії, що відрізняється великою кількістю ендемічних рослин та птахів.
Флора Нової Зеландії налічує близько 2000 видів рослин. Ліси країни поділяються на два основні типи - змішані субтропічні та вічнозелені. У лісах домінують ногоплодники (Podocarpus). Збереглися, хоч і різко скоротилися за час промислового освоєння лісів, зарості агатіса новозеландського (Agathis australis) та дакридії кипарисового (Dacrydium cupressinum).

Нова Зеландія - ВІДЕО.

To start the video, click on the picture - Для запуску відео натисніть на картинку

Новая Зеландия Новая Зеландия. Интересные факты о стране (8:37)
Wellington Wellington - Веллингтон (5:07)
Guided tours of the Royal Palace Дикая природа Новой Зеландии (42:39)


Education320 ® 2018-2023
1995 visitors today, 1292068 total